Tradycje bożonarodzeniowe z seniorami

Dnia 11.12.2023 r. grupę Poszukiwaczy i Analityków odwiedzili seniorzy z Wilkowa, z którymi w/w grupy współpracują od początku roku szkolnego realizując innowację „Razem możemy więcej”.
Na spotkaniu zostały przybliżone dzieciom tradycje bożonarodzeniowe. Ku zaskoczeniu wszystkich, do sali zawitał Święty Mikołaj ze swoimi Śnieżynkami, który miał słodkie niespodzianki dla dzieci. Wyjątkowy gość aktywnie uczestniczył w tańcu i wspólnej zabawie z dziećmi. Kolejną atrakcją były warsztaty, na których dzieci utrwaliły tradycję dekorowania pierników oraz tworzenie ekoozdób choinkowych.
Atrakcyjność i szereg działań na cyklicznych spotkaniach z seniorami sprawiły, że nawiązała się  szczególna więź między pokoleniami. Dzieci dopytują o kolejne spotkania z babciami i dziadkami z Wilkowa.

Bernadeta Wolska
Małgorzata Kusy