Dzień Życzliwości i Pozdrowień w klasie 7F

Klasa 7f pod opieką wychowawcy, p. M. Stańko na jednej z ostatnich lekcji wychowawczych obchodziła Klasowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Święto to przypada 21 listopada. Celem akcji było promowanie postawy uprzejmości i życzliwości w kontaktach z innymi w codziennym życiu. Uczniowie na tydzień przed planowanym spotkaniem otrzymali zadanie, które polegało na wykonaniu zdjęcia pt. „Życzliwość w kadrze”. I tutaj wszyscy dali upust swojej wyobraźni. Powstały piękne zdjęcia z hasłami/ plakatami/ emotkami, na których uwiecznione zostały złote myśli propagujące życzliwe zachowanie. Następnie na lekcji uczniowie poznali historię Święta Życzliwości i Pozdrowień. Porozmawiali na temat życzliwości, konieczności okazywania innym szacunku i korzyści, jakie wypływają z otwartej i miłej postawy wobec innych ludzi. Potem wszyscy chętnie wzięli udział w zabawie: „Powiedz mi coś miłego”. Każdy uczestnik zabawy powiedział coś miłego sąsiadowi, który znajdował się za nim na liście obecności na Teamsach. Komplementom płynącym z ust uczniów towarzyszyła miła atmosfera i wiele uśmiechu. W dalszej części spotkania uczniowie obejrzeli film pt. „Jesteś super!”, którego główna bohaterka w wianku stoi na jednej z warszawskich ulic i przechodzącym obok niej ludziom pokazuje karton z dużym napisem „Jesteś super!”. Dzięki niemu wszyscy mogli się przekonać, że nawet drobne gesty, takie jak szczery uśmiech, podanie dłoni, przytulenie czy ciepłe słowo, mogą odmienić innym nastrój  i rozpędzić jesienne chmury.  Na zakończenie spotkania uczniowie zdali się na los, aby potem zrobić coś miłego nie tylko dla bliskich. Wyzwanie polegało na zakręceniu kołem i wykonaniu wylosowanego zadania.

Zatem pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale także osobom przebywającym w naszym towarzystwie.

Bądźmy życzliwi na co dzień!!!