Projekt Zdrowe Dzieci w PP8

Cztery grupy z naszego przedszkola zakończyły projekt „Zdrowe Dzieci” sukcesem!

Zdrowie to jedna z najważniejszych wartości w naszym życiu, dlatego dbanie o nie jest obowiązkiem każdego człowieka. Najważniejsze jest zakrzewienie wśród dzieci prawidłowych zachowań prozdrowotnych już od najmłodszych lat, dlatego nasze przedszkole przyłączyło się do projektu realizowanego przez Ministerstwo Zdrowia.

Zarówno nauczyciele, dzieci, jak i rodzice podjęli działania wynikające z jego założeń. Cały proces wsparcia w projekcie miał formę doskonalenia zawodowego dla nauczycieli i był realizowany przez Placówkę Doskonalenia Nauczycieli ADN Akademia. Biznesu.

Również rodzice mogli korzystać z materiałów szkoleniowych oraz wziąć udział razem ze swoimi pociechami w warsztatach żywieniowych i rozwijających aktywność fizyczną organizowanych przez kadrę nauczycieli naszej placówki. Przy każdej nadarzonej okazji dzieci poznawały właściwe nawyki żywieniowe, ze szczególnym uwzględnieniem roli wody w diecie, brały udział w zabawach i ćwiczeniach ruchowych oraz samodzielnie przygotowywały soki, zdrowe kanapki i inne owocowo – warzywne przekąski.

Wynikiem wspólnego zaangażowania jest otrzymany bon na materiały w sklepie. Bambino na kwotę 1330 zł, co z pewnością pozwoli jeszcze bardziej usprawnić proces edukacji i wychowania naszych przedszkolaków!!!

A. Lubańska