Dzień kota w PP8

Bywam czarny, szary, bury… Wydeptuję własne ścieżki. Na mój widok myk do dziury, wszystkie przerażone myszki….
W tym tygodniu obchodziliśmy w naszym przedszkolu niezwykłe święto – „Dzień Kota” 🐱 i z tej okazji, dzieci z całego przedszkola na zajęciach zamieniły się w kociaki. Dzieci przywitały się z maskotką kociaka w „kocim języku”, a następnie uczyły się, w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami, śpiewały piosenki z pokazywaniem o kotkach. 🎵🎵🎵   Ponadto przedszkolaki rozpoznawały znane koty z różnych bajek, które następnie wskazywały na ilustracjach przedstawiających te milusińskie zwierzątka. 🐈 Dzieci dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na temat kotków: Co jedzą? Co piją? Dlaczego mruczą i wiele innych ciekawostek. Nie zabrakło też
wesołych „kocich zabaw” takich jak: picie mleczka na czas, łapanie myszki na włóczkę.  Dzieci ćwiczyły kocią gimnastykę, utrwalały stosunki przestrzenne podczas zabawy „Gdzie jest kotek?” Następnie podczas odpoczynku nauczycielki czytały dzieciom „Bajki o kotkach”. Wszystkie dzieci bawiły się znakomicie. „Dzień kota” był również okazją do podkreślenia roli kotów w życiu człowieka – dzieci obejrzały film edukacyjny   przypominając sobie zasady dbania o to wyjątkowe zwierzę. Na zakończenie dnia dzieci wykonały własną maskę kociaka.
Kamila Kuczyńska