Podsumowanie akcji „Ile waży Święty Mikołaj?”

W tym roku po raz pierwszy przeprowadziliśmy w naszej placówce akcję charytatywną „Ile waży Święty Mikołaj?” na rzecz Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Miała ona charakter zbiórki monet o wszystkich nominałach. Zebrane pieniądze każdego roku wspierają fundusz przeznaczony na organizację pomocy dla dzieci i młodzieży z trudnych środowisk oraz utrzymanie placówek opiekuńczo-wychowawczych prowadzonych przez Fundację.

Kwota, jaką udało się zebrać to aż 1687 złotych i 72 grosze!!! A przekładając na wagę monet, wyszło ponad 90 kilogramów!!!

Wielkie podziękowania dla każdego ucznia, który przyłączył się do tej inicjatywy. Monety zostały przekazane organizatorom za pośrednictwem Poczty Polskiej, w marcu pojawi się podsumowanie akcji na stronie internetowej organizatora.

Przy okazji udziału w akcji, został przeprowadzony konkurs na najwyższą zebraną kwotę w danej klasie w przeliczeniu na jednego ucznia.

Zwycięzcami konkursu zostały następujące klasy:

W klasach 1-3 oraz grupach przedszkolnych zwyciężyła klasa 3b z 8,67 zł w przeliczeniu na jedno dziecko.

Natomiast w klasach 4-8 najwyższą kwotę w przeliczeniu na jednego ucznia zebrała klasa 6c – 8,87 zł na jednaną osobę.

Dziękujemy wszystkim klasom za udział i gratulujemy zwycięzcom!!!

Małgorzata Suchta, Karolina Stróżyk, Kamila Kuczyńska