Dzień Matematyki w PP8

Edukacja matematyczna nie musi być nudna. Nauka liczenia i opanowywania prostych pojęć matematycznych może być dobrą zabawą. Jako królowa nauk, matematyka ma swoje święto, które przypada na dzień 12 marca. W tym dniu w Publicznym Przedszkolu nr 8 obchodziliśmy Dzień Matematyki. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach matematycznych dostosowanych do ich wieku, rozwijając logiczne myślenie, a przede wszystkim dobrze się bawiąc. Dzieci  liczyły, rozpoznawały kolory i figury geometryczne, rozwiązywały matematyczne sudoku, dobierały odpowiednie liczby do ilości wskazanych przedmiotów, nie zabrakło również kodowania oraz zabaw ruchowych. Wszystkie zadania jakie dzieci wykonywały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna i może dawać dużo radości.

J. Świostek, A. Lubańska