Warsztaty z pracownikami

Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świebodzinie

8 maja w Zespole Edukacyjnym nr 1 odbyły się warsztaty promujące zdrowie pt. „Jak nie dać się złowić nałogowi? Skutki palenia E-papierosów i papierosów” prowadzone przez panie Dorotę Kimsę oraz Natalię Motowidełko dla uczniów klas 4. Warsztaty to jedno z działań przygotowanych w ramach udziału naszej szkoły w ogólnopolskim programie antytytoniowej edukacji zdrowotnej pt. „Bieg po zdrowie”. Profilaktyka uzależnień  oraz edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety jest bardzo ważna. Pani Dorota przypomniała naszym uczniom między innymi, co to jest uzależnienie, od czego możemy się uzależnić, składniki dymu tytoniowego oraz skutki palenia. Uczniowie mogli zobaczyć jak wyglądają płuca po wypaleniu papierosa – czarne zabarwienie świadczyło o osadzaniu się substancji smolistych na ściankach płuc. Na podsumowanie uczniowie rozwiązali zadania utrwalające zdobyte wiadomości.

E. Pałetko – Koloska