Rok szkolny 2023/2024
„Ćwiczenia narządów artykulacyjnych – podejście mioterapeutyczne” – warsztaty logopedyczne w przedszkolu

Z myślą o dzieciach i rodzicach w dn. 24.04.2024r. zorganizowane zostały warsztaty logopedyczne. W miłej i radosnej atmosferze uczestniczyły w nich dzieci z grupy „Tropiciele” i „Poszukiwacze”.

Podczas warsztatów przybliżone zostały rodzicom podstawowe zagadnienia dotyczące ćwiczeń narządów artykulacyjnych. Każde ćwiczenie zostało krótko omówione. Następnym krokiem było wspólne wykonywanie ćwiczeń narządów artykulacyjnych przez dzieci i rodziców, z wykorzystaniem różnorodnych produktów spożywczych oraz przedmiotów takich jak np.: suszone owoce, marchewki, papier jadalny, słomki, patyczki laryngologiczne, talerzyki jednorazowe.

Na zakończenie, każde dziecko otrzymało materiały do ćwiczeń i zabaw logopedycznych w domu.

Marta Kacperska