Wycieczka do Trójmiasta

9 i 10 maja uczniowie klas 6b i 6c spędzili niezwykle ciekawie w Gdańsku i Sopocie, a wszystko to w ramach nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Spotkania ze Sztuką”, którą zdobyła Weronika Mikulewicz.

Na uwagę zasługuje fakt, że pracę uczennicy klasy 6b mogliśmy podziwiać w Muzeum Narodowym w Gdańsku. Tam również oglądaliśmy wspaniałe dzieła wybitnych malarzy i rzeźbiarzy, uczestnicząc jednocześnie w zabawie Szukanki. Poza tym uczniowie zwiedzili Półwysep Westerplatte i złożyli hołd bohaterom, składając wiązankę biało-czerwonych kwiatów i zapalając znicz pod pomnikiem Obrońców Wybrzeża, tam też popłynęły słowa znanego wiersza Gałczyńskiego z 1939 roku.

Wśród atrakcji znalazły się również takie miejsca jak sopockie molo, Opera Leśna, Katedra Oliwska i koncert organowy oraz spacer po słynnym Parku Oliwskim im. Adama Mickiewicza. Kolejnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Gdańska: Złota Brama, słynna ul. Długa i Długi Targ z fontanną Neptuna, pomnik Obrońców Poczty Polskiej i historyczny budynek poczty. Niezwykłym zainteresowaniem cieszyło się Muzeum II Wojny Światowej. Niezapomniane wrażenia pozostawił również widok z 32 piętra najwyższego wieżowca w Trójmieście Olivia Star czy z wieży Kościoła Mariackiego, gdzie trzeba było pokonać aż 450 schodów. Daliśmy radę!

U. Sawicka