• (68) 4752275
  • dyrektor@ze1swiebodzin.edu.pl
  • os. Łużyckie 28, 66-200 Świebodzin
Rok szkolny 2023/2024
Zbiórka surowców wtórnych zakończona sukcesem!!!

Zbiórka surowców wtórnych zakończona sukcesem!!!

Zespół Edukacyjny nr 1 w ciągu całego roku szkolnego 2023/2024 zbierał surowce wtórne. Celem naszych działań było podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

Łącznie zebraliśmy 1 425 kg elektrośmieci. Dzięki przystąpieniu do projektu   “Moje miasto bez elektrośmieci” w zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny nasza szkoła otrzymała punkty Funduszu Oświatowego, które wymienimy na pomoce dydaktyczne. 

Natomiast dzięki udziałowi w projekcie ekologicznym „Zielona Szkoła, Zielone Przedszkole” udało na się zebrać: makulatura – 2153 kg, butelki plastikowe PET – 336 kg, baterie – 87 kg. Surowce wtórne czterokrotnie zostały odbierane przez pracowników Celowego Związku Gmin.

  Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej, między innymi w zbiórkę surowców wtórnych oraz inne działania ekologiczne, nasza szkoła zdobyła tytułu Lidera Edukacji o Segregacji – I miejsce oraz nagrodę o wartości 1500 zł !

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę!!!

E. Pałetko – Koloska