• (68) 4752275
  • dyrektor@ze1swiebodzin.edu.pl
  • os. Łużyckie 28, 66-200 Świebodzin
Rok szkolny 2023/2024
Spotkanie ze strażakiem

Spotkanie ze strażakiem

W ramach działającej w naszej szkole SKO uczniowie klas drugich i trzecich mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu ze strażakiem. Podczas zajęć uczniowie przypomnieli sobie numery alarmowe oraz podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Dzieci aktywnie uczestniczyły w ćwiczeniach praktycznych, podczas których trenowały między innymi umiejętność sprawdzania przytomności i oddechu. Poznały też jak wygląda ubiór strażaka oraz sprzęt potrzebny podczas akacji. Punktem kulminacyjnym spotkania był quiz utrwalający zdobyte wiadomości.
 
Spotkanie ze strażakiem było dla naszych uczniów cennym doświadczeniem. Wzbogacili oni swoją wiedzę, którą mogą wykorzystać w chwili zagrożenia życia swojego lub innych osób.
E. Ambroży, M.Suchta