Rok Szkolny 2024/2025
Europejski Dzień Języków Obcych

26 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w corocznych obchodach Europejskiego Dnia Języków Obcych. Celem tego święta jest zachęcanie uczniów do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.
             Przygotowując się do obchodów uczniowie każdej klasy wykonali plakaty promujące wylosowany przez nich wcześniej kraj europejski oraz flagi tychże krajów. Stworzone przez uczniów prace ozdobiły szkolne korytarze. Podczas zajęć języka angielskiego i języka niemieckiego w bieżącym tygodniu uczniowie wraz z nauczycielami poszerzali swoją wiedzę na temat języków obcych, omawiali korzyści, jakie przynosi ich znajomość oraz poznawali podstawowe fakty dotyczące języków używanych przez mieszkańców krajów europejskich.
           Uczniowie wykonywali różnorodne zadania m.in. interaktywne quizy, dopasowywanie krajów do zdjęć potraw i budynków w nich występujących, zadania muzyczne, przedstawianie się i liczenie w różnych językach obcych. Poznawali również interesujące fakty dotyczące wybranych języków obcych. 26 września przerwy międzylekcyjne uprzyjemniły naszym uczniom przeboje muzyczne z różnych krajów, a zwieńczeniem obchodów był quiz z wykorzystaniem kodów QR, w którym uczniowie aktywnie poszukiwali ukrytych na terenie szkoły pytań i odpowiedzi na nie. Istotę nauki języków obcych doskonale oddają słowa Ludwiga Wittgensteina: „The limits of my language mean the limits of my world”. Życzymy wszystkim naszym uczniom, aby dzięki znajomości języków obcych świat nie miał dla nich limitów.

Dziękujemy wszystkim uczniom i ich wychowawcom za zaangażowanie w przygotowanie i świętowanie tego dnia.

Zespół nauczycieli języków obcych