Rok Szkolny 2024/2025
Pyszna i zdrowa sałatka owocowa w klasie 2b

W poniedziałek 30 września 2024r. w ramach kolejnych zajęć kulinarnych uczniowie klasy 2b wykonali przepyszne sałatki owocowe. Każde z dzieci przyniosło owoce, po które najczęściej i najchętniej sięga. Do robienia sałatki, dzieci przygotowały się solidnie. Po wcześniejszym umyciu owoców, zabrały się do pracy. Pod kontrolą i nadzorem nauczyciela doskonaliły umiejętność obierania i krojenia.
Po zakończonych czynnościach posprzątały swoje miejsca pracy, po czym z uśmiechem na ustach i dużym apetytem zjadły przygotowane przez siebie sałatki.
O owocach uczniowie wiedzą bardzo dużo. Każdy wie, jak ważne jest jedzenie owoców – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm.
Po raz kolejny okazało się, że robienie posiłków może być świetną zabawą!
Było smacznie, zdrowo i kolorowo!
R.Frydrych