Rok Szkolny 2024/2025
Uroczystość Pasowania na Ucznia

Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego ta coroczna uroczystość ma w naszej szkole podniosły charakter.

Pierwszoklasiści ubrani w galowe stroje niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Dzieci przedstawiły program, na który złożyły się teksty i piosenki o szkole, o poznawaniu świata, o bezpieczeństwie na drodze, o przyjaźni, o Polsce…

Aktu pasowania – wielkim ołówkiem – dokonała pani dyrektor Małgorzata Puchacz wspólnie z panią wicedyrektor Anetą Torchałą.

Następnie uczniowie klas pierwszych w obecności sztandaru szkoły  ślubowali kochać Ojczyznę, być dobrymi uczniami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość swoim rodzicom i nauczycielom.

Serdeczne słowa w kierunku pierwszoklasistów skierowała pani dyrektor Małgorzata Puchacz oraz zaproszeni goście: Burmistrz   Świebodzina pan Tomasz Olesiak, przewodnicząca Rady Rodziców pani Justyna Kozak oraz ksiądz proboszcz Paweł Bryk.

W tym wyjątkowym dniu, uczniów odwiedziła także nasza Żyrafa Lokatka- symbol SKO, która zostawiła dzieciom słodkości i zachęcała do oszczędzania.

Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym w klasach przez rodziców.

Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał wspaniałych przygód z nauką, by szkoła była miejscem gdzie będą chętnie przebywać, znajdą nowe przyjaźnie, rozwiną swoje zdolności i zainteresowania.