Rok Szkolny 2024/2025
Wycieczka do lasu kl. 2b i 3a

Dnia 17 października klasa 2b i 3a wybrały się autokarem do lasu w pobliżu miejscowości Przełazy na prawdziwą lekcję przyrody. Głównym celem wycieczki było poznanie warstwowej budowy lasu, obserwacja roślin i zwierząt żyjących w poszczególnych piętrach lasu, kształtowanie odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego. Na miejscu wszystkich przywitał pan leśniczy, który opowiedział wiele ciekawostek, jakie kryje las. Podczas spaceru po lesie dzieci obserwowały naturalny ekosystem roślin i zwierząt. Poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Wszyscy starali się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych dźwięków. Uczniowie wykazali się świetną znajomością na temat ochrony przyrody, doskonale wiedzą, że należy ją chronić i że w lesie nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierząt, hałasować. Uczniowie gromadzili też okazy przyrodnicze.

Podsumowaniem zajęć były zadania na kartach pracy, gdzie uczniowie mogli wykorzystać nowo zdobytą wiedzę w teorii i w praktyce. Wycieczka stała się świetną okazją do rozbudzenia zainteresowań otaczająca przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u uczniów.

Pełni niezapomnianych wrażeń oraz zmęczeni, ale uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły.

R. Frydrych