Rok Szkolny 2024/2025
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

W dniach 09.10.2024r – 16.10.2024r. dbaliśmy o nasze dobre samopoczucie!
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego obchodzony jest co roku 10 października. Celem święta jest promocja zdrowia psychicznego oraz zwrócenie uwagi ludzi na całym świecie na problemy natury psychicznej, z którymi zmaga się coraz więcej osób. Zgodnie z terminologią zaproponowaną przez
Światową Organizację Zdrowia, zdrowie psychiczne jest pełnym dobrostanem człowieka – także w aspekcie fizycznym i społecznym.

Podczas długich przerw uczniowie klas 4-8 mogli skorzystać z warsztatów przygotowanych przez psychologa szkolnego oraz pedagogów, podczas których poznawali techniki relaksacji oraz  rozładowywania emocji. W klasach 1-3 obyły się pogadanki na temat poprawy zdrowia psychicznego oraz dobrego samopoczucia.

K. Kwaśniewska – Towściuk