Rok Szkolny 2024/2025
„Projekt okładki ulubionej książki”- konkurs biblioteczny

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto to zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL) w 1999 roku.

W związku z tym świętem w naszej szkole został ogłoszony konkurs plastyczny promujący czytelnictwo, pod hasłem: „Projekt okładki ulubionej książki”. Konkurs adresowany był do uczniów klas I-VIII, jego cel to rozwijanie wyobraźni uczniów, zainteresowań czytelniczych i plastycznych, tworzenie szansy prezentacji własnej twórczości oraz zachęcanie dzieci do odwiedzania biblioteki i czytania książek.

Jury postanowiło wyróżnić prace wykonane przez uczniów:

1. Natalia Święcicka II a
  2. Szymon Ślebioda II a
  3. Aleksander Słociński II b
  4. Pola Jelonek II a
  5. Amelia Patan II a
  6. Anna Szałaśna II a
  7. Amelia Rucińska II a
  8. Iga Jarzębska II a
  9. Milena Bartos IV a
  10. Zofia Wiśniewska VI a
  11. Hanna Mikołajczyk VI a
  12. Gabriel Łużny IV b

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcom !!!

K. Giecołd