Wyniki konkursu o św. Klemensie

W listopadzie 2020 roku nasza szkoła odpowiedziała pozytywnie na zaproszenie oo. Redemptorystów i zgłosiła swój udział w Ogólnopolskim Konkursie o św. Klemensie Hofbauerze, którego patronatem objął min. Minister Edukacji Narodowej. Konkurs składał się z kilu etapów. Pierwszy etap był plastyczny. Zadaniem uczestników było zapoznać się z życiorysem świętego i wykonać prace plastyczną dowolną techniką ukazującą postać św. Klemensa i jego cechy oraz czym się zajmował. Spośród zebranych prac od uczniów Zespołu Edukacyjnego nr 1 w Świebodzinie szkolne Jury wybrało 6 prac, które zostały wysłane do Warszawy. Tam wyłoniono finalistów spośród uczestników z całej Polski. Do finału zakwalifikowały się trzy uczennice naszej szkoły: Weronika Radkiewicz (kl.6b),Maja Tomaszewska (kl.6b) i Michalina Bińczycka (kl. 6c). Niestety w samym finale mogła uczestniczyć tylko Michalina. Udała się ona wraz z tatą do Warszawy i tam w III Liceum Ogólnokształcącym im. Gen. Sowińskiego stanęła do rywalizacji z innymi uczestnikami z całej Polski. Wśród finalistów znaleźli się także Licealiści, nasza reprezentantka była natomiast najmłodszą finalistką. Michalina w finale rozwiązała test wiedzowy o św. Klemensie i ostatecznie zajęła 5 miejsce. Z całego serca gratulujemy Michalinie Bińczyckiej i podziwiamy trud włożony w przygotowania oraz sam finał. Michalina została obdarowana nagrodami rzeczowymi.

Pragniemy również pogratulować pozostałym naszym finalistkom: Weronice i Mai, które nie mogły dotrzeć do stolicy na finał.

Dziękujemy także wszystkim pozostałym uczestnikom za trud, kreatywność i dostarczone prace.