Dzień Ziemi w klasie 3a

Dzień  Ziemi obchodzony 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze – tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody – ekologami i dbać o środowisko.

Klasa 3a aktywnie włączyła się w tę akcję ekologiczną. Podczas zajęć plastycznych uczniowie wykonali plakaty pt. „Dbam o Ziemię”. Natomiast podczas zajęć informatycznych uczniowie grali w grę online, pełną ekologicznych zagadek i ciekawostek Wszystkich zachęcamy do odwiedzenia strony Ekoeksperymentarium. Ta gra uczy i rozwija dobre praktyki ekologiczne u dzieci. Pokazuje jak świadomie robić zakupy, sprzątać czy oszczędzać wodę. Wszystko to w formie gry, odzwierciedlającej codzienne czynności. Nagrodą w grze jest przede wszystkim świadomość wprowadzania dobrych zmian, które zmieniają świat na lepszy.

PAMIĘTAJ!!!
ZAWSZE WARTO BYĆ EKO I DBAĆ O NASZĄ WSPANIAŁĄ PLANETĘ. ONA NIE JEST DANA NAM LUDZIOM  NA WYŁĄCZNOŚĆ!!!

A. Skrzypek-Zdziennicka