Rok Szkolny 2021/2022
Pamiętamy o Zapomnianych

Cała społeczność szkolna włączyła się w działania zorganizowane przez Samorząd Uczniowski, które odbyły się w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła Pamięta”. W tygodniu poprzedzającym Dzień Wszystkich Świętych zorganizowaliśmy wśród uczniów naszej szkoły zbiórkę zniczy.  29 października 2021 r. zapakowaliśmy naszego szkolnego busa zniczami, a Pan Mariusz Nowak przygotował dla nas grabie, taczkę, kuwety na śmieci i liście oraz ogromną łopatę do śniegu, która okazała się niezbędnym sprzętem w pracach porządkowych na świebodzińskim cmentarzu. Ochoczo przemaszerowaliśmy przez miasto i po niespełna 35 minutach zabraliśmy się do pracy.

Opiekunowie Samorządu, Pan Michał i Pan Tomek, podzielili nas na dwie grupy zadaniowe, których zadaniem było uporządkowanie Kwatery Wojskowej oraz Pomnika Nekropolii Kresowych.  Sprawnie uporaliśmy się z naszymi zadaniami: wysprzątaliśmy obydwa miejsca, zgrabiliśmy liście, usunęliśmy wypalone już znicze i ustawiliśmy nowe, te, które Wy uczniowie przynieśliście do szkoły. Udało się nam również uporządkować miejsce, którego nie planowaliśmy – okolice tablicy ofiar zbrodni katyńskiej, tam również zapaliliśmy znicze. Nasze prace nie pozostały bez echa, wiele osób doceniało nasz wysiłek, gratulowało wzorowej postawy. Jesteśmy dumni, że mogliśmy wykonać tak ważną pracę w imieniu całej społeczności szkolnej. Dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie Małemu Samorządowi, który ochoczo włączył się w nasze działania. Podziękowania należą się wam uczniowie, bez waszego wsparcia nasza akcja nie miałaby tak pięknego finału.

Dziękujemy,
Samorząd Uczniowski ZE1 w Świebodzinie