Świebodzińskie Granty Oświatowe🎓

W dniu dzisiejszym w Urzędzie Miasta Świebodzin, w obecności Burmistrza Świebodzina p. Tomasza Sielickiego oraz Kierownika Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Świebodzinie p. Grażyny Chmielewskiej, odebraliśmy przyznany naszej szkole grant oświatowy. Świebodzińskie Granty Oświatowe to działanie wspierające inicjatywy edukacyjne, społeczne i kulturalne szkół podstawowych oraz placówek oświatowych. Projekt, który uzyskał dofinansowanie to „Szkoła życia- przyrodnicze zajęcia pozalekcyjne dla uczniów SP6 w Świebodzinie” autorstwa p. Karoliny Stróżyk. Jest on dedykowany uczniom chcącym poszerzać swoje zainteresowania przyrodnicze i proekologiczne, ze szczególnym uwzględnieniem biologii z zakresu szkoły podstawowej. Dobór treści i metod realizacji zajęć umożliwi naukę poprzez doświadczenie, podczas realizacji zajęć projektowych zostanie położony nacisk na obserwacje mikroskopowe (z wykorzystaniem mikroskopu cyfrowego, a także mikroskopów na smartfony), metody badawcze (samodzielne poszukiwanie wiedzy) i doświadczenia. Współorganizatorem projektu jest p. Sebastian Pilichowski prowadzący od lat swoją działalność pod nazwą Żywa Edukacja, posiadający odpowiednie zaplecze techniczne (m.in. żywe zwierzęta- owady, preparaty, rekwizyty, zbiory gatunków roślin) i doświadczenie w realizacji zajęć dedykowanych osobom zainteresowanym biologią. Dla uczestników projektu zaplanowana została wycieczka do Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze, Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus w Zielonej Górze.

Źródło zdjęć: Gmina Świebodzin, http://www.swiebodzin.eu