Rok Szkolny 2021/2022
Czekoladowy Autobus w naszym Zespole Edukacyjnym nr 1

„Potrzebuję czekolady, zjeść ją muszę, nie ma rady! Z orzechami, z bakaliami, zwykła mleczna, gorzka, biała, dla mnie każda jest wspaniała!”

W dniach 7 – 9 marca 2022 r. na zaproszenie pani Agnieszki Skrzypek –Zdziennickiej do Zespołu Edukacyjnego nr 1 przyjechał Czekoladowy Autobus. Podczas warsztatów w Czekoladowym Autobusie każde dziecko ubrane w czapeczkę i fartuszek mogło poczuć się jak mały „Masterchef”. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się jak odróżnić czekoladę od produktów czekoladopodobnych szkodliwych dla zdrowia oraz w jakich ilościach i kiedy można sobie pozwolić na chwilę słodkiego zapomnienia. Dzieci degustowały trzy rodzaje czekolady, a przy pomocy silikonowej foremki wykonały swoją czekoladę. Ponadto rysowały własne wzory i ozdabiały je innymi rodzajami czekolady.

Po zajęciach każdy uczestnik otrzymał „Dyplom Mistrza Czekolady” i zabrał ze sobą specjalny kartonik z wykonanymi przez siebie słodkościami.

W zajęciach brały udział dzieci z klas 1-3 oraz z Przedszkola nr 8.