Rok Szkolny 2021/2022
Światowy Dzień Wody w PP8

We wtorek 22 marca przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Wody. Z tej okazji p. K. Stróżyk wraz uczennicami z 7a przygotowała 6 doświadczeń z wykorzystaniem wody. Zajęcia odbyły się na świeżym powietrzu, każda grupa przedszkolna miała do przejścia 6 stanowisk, gdzie przeprowadzane były eksperymenty i zabawy związane z wodą. Przy pierwszym stanowisku dzieci miały za zadanie zgasić świeczki przy pomocy jaja dyngusówki, przy drugim stanowisku tworzyły pływające obrazki i obserwowały tańczace rodzynki, przy trzecim obserwowały znikający styropianowy statek i właściwości mydła w kontakcie z brudną wodą, przy czwartym stanowisku przedszkolaki dowiedziały się ile wody jest w naszym organizmie i ile kropli zmieści się na monecie, przy piątym stanowisku zobaczyły czy kartka papieru zapobiegnie wylaniu się wody, gdy przechylimy napełnioną po brzegi wodą szklankę, a także odbijały bańki mydlane, przy szóstym stanowisku przedszkolaki za pomocą łyżeczek napełniały wodą pieluchę tak, aby ją przelać oraz dziurawiły pełny wody woreczek patyczkami do szaszłyków. Wtorkowe działanie przez badanie pobudziło dzieci do myślenia, porównywania, opowiadania. Dostarczyło wiele radości i było świetną zabawą. Dziękujemy pani Karolinie za zaangażowanie w przygotowanie ciekawych zajęć oraz rodzicom z grupy Poszukiwaczy za dostarczenie niezbędnych rzeczy do wykonania eksperymentów.