Rok Szkolny 2021/2022
Sukcesy naszych uczennic w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Antysmogowej  – Konkursu Wiedzy o Powietrzu  i Zmianach Klimatu

Sukcesy naszych uczennic w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Antysmogowej – Konkursu Wiedzy o Powietrzu i Zmianach Klimatu

Uczennice klasy 8f Zuzanna Garczarek i Kamila Wójcikowska zakwalifikowały się do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej. Uczennice przebrnęły 2 etapy konkursu.

Olimpiada polega na udzieleniu poprawnych odpowiedzi na pytania z zakresu wiedzy o powietrzu i zmianach klimatu. Konkurs odbywa się online na platformie konkursowej Olimpiada ESA. Olimpiada na każdym etapie  składa się z 40 zadań. Uczestnicy, którzy otrzymają 80% punktów, awansują do kolejnego szczebla Olimpiady.

Dla laureatów konkursu przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe i niespodzianki. To jednak nie wszystko: Olimpiada ESA znalazła się w wykazie konkursów kuratoryjnych i wszyscy uczniowie, którzy osiągną wynik procentowy wskazany dla miejsc 1–3, otrzymają trzy punkty na świadectwie uwzględniane przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych!

Finał konkursu odbędzie się 21 kwietnia 2022r.

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za dobry występ w finale!!!