Rok Szkolny 2021/2022
Zbieramy makulaturę

Zachęcamy Uczniów naszej szkoły oraz ich Rodziców do aktywnego udziału w konkursie zbiórki makulatury, do którego przystąpiła nasza szkoła. Jest to konkurs międzyszkolny, zwycięskie szkoły otrzymają pomoce dydaktyczne. Klasy naszej szkoły dodatkowo rywalizują między sobą – jedna klasa z poziomu klas 1-3 oraz jedna klasa z poziomu klas 4-8, które zbiorą najwięcej makulatury otrzymają ponadto nagrody od naszej Rady Rodziców. Makulaturę zbieramy w klasach i przekazujemy ją do zważenia i zmagazynowania raz na tydzień :
Klasy 1-3: piątek, 3 lekcja
Klasy 4-8: piątek, 4 lekcja

Z zebraną w danym tygodniu makulaturą przychodzimy do segmentu B (piwnica), gdzie zostanie ona zważona.
Przygotowując makulaturę w klasach, prosimy o osobne segregowanie kartonów szarych i osobne pozostałej makulatury (gazet, książek, zeszytów). Prosimy również o powiązanie makulatury w paczki. Ułatwi to nam znacznie przebieg ważenia i składowania zebranej makulatury.
Zbiórka makulatury trwa do 27 maja 2022r.

Dlaczego warto zaangażować się w akcję?
– porządkujemy swoje otoczenie, pozbywając się niepotrzebnych rzeczy
– dbamy o środowisko, umożliwiając recykling makulatury
– zwiększamy szanse naszej szkoły na zdobycie wartościowych pomocy dydaktycznych