Rok Szkolny 2021/2022
Koncert PP8

Ach! Cóż, to był za koncert… To był koncert, który na pewno na długo zapamiętamy!
29 kwietnia w Publicznym Przedszkolu nr 8 w Świebodzinie po raz pierwszy odbył się koncert na żywo. I to jakże niezwykły, ponieważ na scenie gościli uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Świebodzinie wraz z opiekunami: Panią Dagmarą i Panią Agnieszką. To niezwykłe wydarzenie muzyczne pełne kolorów, ciekawych instrumentów, śpiewu i tańca zachwyciło przedszkolaki z grupy Poszukiwaczy i Odkrywców, a także wychowawców i Panią Dyrektor. Wszyscy obecni na wiosennym koncercie uczestniczyli w wygrywaniu rytmu, śpiewaniu oraz ilustrowaniu piosenek ruchem. W repertuarze była między innymi piosenka o wiośnie „Kto puka do drzwi” oraz aranżacja refrenu piosenki z filmu Merida Waleczna „Mój to czas, mój to świat Gonię słońce, chwytam wiatr Mój to świat Gonię słońce, chwytam wiatr”. Na chwilę grupa artystów zabrała nas również na Hawaje, ale tego już nie da się opisać. W tym trzeba było uczestniczyć.
Możliwość kontaktu z żywą muzyką i śpiewem oraz spotkanie młodzieży, która czuje muzykę całym sobą, to dla przedszkolaków świetna okazja do zaspokojenia potrzeb estetycznych i wzbogacenia przeżyć i doznań emocjonalnych. Za ten wspaniały koncert, pełen pozytywnej energii wszyscy artyści zostali nagrodzeni brawami, sercami wykonanymi przez przedszkolaki oraz niespodzianką, która wręczyła Pani Dyrektor. Jeszcze raz dziękujemy za to pełne niezapomnianych wrażeń spotkanie.