Rok Szkolny 2021/2022
Mamy laureatkę Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej!!!

Ogromne gratulacje dla Kamili Wójcikowskiej, która w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej uzyskała tytuł laureata. Konkurencja była ogromna. W konkursie wzięło udział 2405 uczniów z całej Polski a tytuł laureata uzyskało 103 uczniów. Aby zostać laureatem należało przebrnąć 3 etapy konkursu.

Olimpiada polegała na udzieleniu poprawnych odpowiedzi na pytania z zakresu wiedzy o powietrzu i zmianach klimatu. Konkurs odbywał się online na platformie konkursowej Olimpiada ESA. Olimpiada na każdym etapie  składała się z 40 zadań. Uczestnicy, którzy otrzymali 80% punktów, awansowali do kolejnego szczebla Olimpiady. Tytuł laureata otrzymali uczniowie, którzy udzielili minimum 82% poprawnych odpowiedzi w finale.

Dla laureatów konkursu przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe. To jednak nie wszystko: Olimpiada ESA znalazła się w wykazie konkursów kuratoryjnych i wszyscy uczniowie, którzy osiągnęli wynik procentowy wskazany dla miejsc 1–3, otrzymują trzy punkty na świadectwie uwzględniane przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych!!!

Kamili dziękujemy za zaangażowanie i pracę włożoną w przygotowanie do konkursu.