SZKOLNY KONKURS RÓŻANIEC DLA MISJI

I. Cele konkursu

1. Rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej oraz rozwój talentów  u uczniów klas I-VI i oddziałów .
  2. Pobudzenie wyobraźni i pomysłowości dzieci.
  3. Wykorzystanie zdobytych wiadomości, umiejętności i dzielenie się nimi z innymi.
  4. Dostarczanie dzieciom możliwości przeżywania przyjemności i radości z efektów swojego działania w gronie rodzinnym.

II. Uczestnicy

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas I-VI

III. Temat konkursu

Tematem konkursu jest różaniec wykonany dowolna techniką, przy wykorzystaniu najróżniejszych materiałów (np.: muszelki, koraliki oraz wiele innych, poza materiałami żywnościowymi) i pomysłów na wykonanie różańca. Liczymy na pomysłowość i oryginalność ORAZ TRWŁAŚĆ wykonanych prac.

IV. Termin

Wykonane różańce należy składać u katechetów do 20 października 2020 roku (środa). Każdy Różaniec powinien być odpowiednio podpisany z podaniem imienia i nazwiska ucznia oraz klasy.

V. Ocena prac

Z dostarczonych różańców przez dzieci, specjalnie powołane jury konkursowe wyłoni zwycięzców ( w dwóch kategoriach wiekowych:

1. klasy I-III 2. klasy IV-VI) którym zostaną przyznane nagrody, a wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi  30 października. Wszystkie wykonane różańce zostaną zaprezentowane w holu szkoły, a później przekazane na misje.

Jury powołane przez organizatorów konkursu przy ocenie będzie brać pod uwagę:

– poprawność wykonania różańca,

– estetykę wykonania,

– pomysłowość

– włożony wkład pracy

– trwałość

Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu oraz wyrażenie  zgody  na publikację prac oraz publikację i przetwarzanie danych osobowych do celów konkursowych,  w tym publikację w mediach i Internecie. Organizator nie zwraca prac.

Wszystkim uczestnikom życzymy, aby sam konkurs, a przede wszystkim udział w nabożeństwach różańcowych zaowocował w naszym codziennym życiu – umiłowaniem oraz częstym i gorliwym odmawianiem modlitwy różańcowej.

LICZYMY NA POMYSŁOWOŚĆ I ORYGINALNOŚĆ !!!

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

Organizatorzy: Katechetki Zespołu Edukacyjnego nr 1 w Świebodzinie