Rok Szkolny 2022/2023
Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

Po raz kolejny dzieci z grupy Odkrywcy oraz z klas 1-3 wzięły udział w Światowym Dniu Pierwszej Pomocy, który corocznie obchodzony jest w drugą sobotę września.

Tego dnia uczniowie przypomnieli sobie podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy, a poprzez wykonywanie ćwiczeń interaktywnych utrwalili numery alarmowe. Dzieci oglądały także filmiki edukacyjne oraz rozwiązywały zagadki i łamigłówki. Zdobytą podczas zajęć wiedzę wykorzystały w praktyce, wykonując ćwiczenia z użyciem fantomów. Mali ratownicy  znakomicie poradzili sobie z poszczególnymi zadania i  aktywnościami. Dzięki tym działaniom wiedzą, jak ważne znaczenie ma udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej w sytuacjach, gdy życie drugiej osoby jest zagrożone.

Ewelina Ambroży
Justyna Mickaniec