Pasowanie Pierwszoklasistów

24.09.2020r. (piątek) na boisku szkolnym przy Zespole Edukacyjnym nr 1 w Świebodzinie odbyło się Pasowanie Pierwszoklasistów. Ze względu na obecną sytuację uroczystość zorganizowana została z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, a do każdego dziecka przyszedł wyłącznie jeden rodzic. Uroczystość rozpoczęły uczennice klas trzecich, które przywitały dyrekcję, nauczycieli, rodziców, uczniów oraz zaproszonych gości. Następnie pierwszoklasiści musieli zdać „egzamin” poprzez zaprezentowanie zdobytych umiejętności: zaśpiewali piosenki, wyrecytowali wiersze, przedstawili zasady bezpieczeństwa. Werdykt wydany przez Panią Dyrektor Małgorzatę Puchacz potwierdził słowa rodziców oraz zgromadzonych gości, iż uczniowie klas pierwszych są znakomicie przygotowani do ślubowania. Odśpiewanie hymnu rozpoczęło najważniejszą część uroczystości, podczas której przewodniczący klas przekazali raport, a następnie pierwszoklasiści złożyli przysięgę oraz zostali pasowani na uczniów. Po dokonaniu aktu pasowania głos zabrali zaproszeni goście: Zastępca Burmistrza Świebodzina Pani Anna Fabiś, Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Spotu Pani Grażyna Chmielewska, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Małgorzata Szymkowiak oraz ks. Mariusz Kołodziej, którzy złożyli uczniom życzenia i wręczyli upominki. Uroczystość zakończyła się spotkaniem pierwszoklasistów z wychowawcami klas.

Pełnoprawnym uczniom naszej szkoły życzymy wielu radości w zagłębianiu tajników wiedzy, wytrwałości w pokonywaniu wszelkich trudności oraz samych szczęśliwych chwil spędzonych w gronie rówieśników.

Źródło zdjęć: http://www.swiebodzin.eu/pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/szkola-podstawowa-nr-6