Rok Szkolny 2022/2023
Tydzień Profilaktyki Chorób Zakaźnych

W dniach 12.09.2022-16.09.2022 r. w naszej Placówce odbył się „Tydzień Profilaktyki Chorób Zakaźnych”. Ministerstwo Edukacji i Nauki wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym przekazało materiały, które zostały przedstawione w formie gazetek w różnych miejscach naszej szkoły. Psycholog Karolina Kwaśniewska-Towściuk przeprowadziła krótkie pogadanki z przedszkolakami. Zarówno dzieci z przedszkola jak i uczniowie klas 1-3 otrzymali tematyczne kolorowanki.  Przedszkolaki spisały się na medal! To właśnie ich kolorowanki urozmaiciły plakaty informacyjne. W dniu 13.09.2022 r.  psycholog Karolina Kwaśniewska-Towściuk oraz pedagog Ewa Wach odwiedziły dzienny Dom Seniora+ , znajdujący się przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Świebodzinie, prowadząc krótką prelekcję na temat zdrowia. Seniorzy zostali obdarowani materiałami informacyjnymi. Ponadto nasze „Zerówki” odwiedziła Pani Dorota Kimsa – pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemicznej, prowadząc krótkie pogadanki z dziećmi na temat higieny. Przekazane materiały Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego wychowawcom klas 4-8 pomogły urozmaicić i zaciekawić uczniów podczas edukacyjnej lekcji wychowawczej.