Rok Szkolny 2022/2023
23 września – UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

Tradycją naszej szkoły jest, że najmłodsi uczniowie pod koniec września przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość jaką jest pasowanie na ucznia pierwszej klasy.  Tego dnia w auli naszej szkoły pierwszoklasiści odświętnie ubrani i przejęci, w obecności swoich najbliższych rozpoczęli występ, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Wielką kredką, jak czarodziejską różdżką, dotykała ramion swoich podopiecznych. Nie obyło się też bez upominków i pamiątkowych zdjęć.

Wszystkim pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila!

Fot.Marta Młodziejewska