Szkolny konkurs o życiu i działalności Prymasa Tysiąclecia – Kardynała Stefana Wyszyńskiego

1.  Organizator konkursu:

Zespół Edukacyjny nr 1 Szkoła Podstawowa nr 6 im. K. Makuszyńskiego – Katechetki Jolanta Kwiecień, Beata Żurek, Danuta Karbownik

1. Cele konkursu:
  1. Popularyzacja wiedzy o życiu, twórczości i świętości Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego.
  2. Zainteresowanie Uczniów postacią Prymasa Tysiąclecia.
  3. Zainteresowanie Uczniów nauczaniem Kard. Stefana Wyszyńskiego.
  4. Propagowanie wartościowych wzorców postępowania.
  1. Założenia organizacyjne:
  1. Konkurs adresowany jest do uczniów  klas 6-8 Szkoły Podstawowej nr 6.
  2. Uczniowie będą pisali test wyboru po zapoznaniu się z obowiązującym materiałem (Załącznik)
  3. Test będzie przeprowadzony 28 maja 2021 r. O formie jego przeprowadzenia (stacjonarnie, czy online na platformie teams) uczniowie zostaną poinformowani co najmniej tydzień wcześniej.
  4. Wyniki konkursu będą opublikowane na stronie szkoły do 3 czerwca br.
  5. Uczestnicy, którzy zdobędą największą liczbę punktów z testu wiedzowego ( trzy pierwsze miejsca) otrzymają nagrody i dyplomy, a pozostali  uczestnicy otrzymają dyplomy za udział w konkursie.
  6. Zapisy do udziału w konkursie prosimy dokonywać u swojej katechetki do 5 maja 2021.

Zespół katechetyczny ZE nr 1
W Świebodzinie

Załącznik

1. Strona internetowa Instytutu Prymasowskiego w Warszawie – https://wyszynskiprymas.pl/zyciorysstefana-wyszynskiego/).
  2. Materiały przygotowane przez nauczycieli religii na podstawie książki pt. „Z Zuzeli na stolicę Prymasów”