Rok Szkolny 2022/2023
Przerwa na czytanie

W piątek, 28 października nasza szkoła wzięła udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie pod hasłem „Przerwa na czytanie”. Akcja realizowana jest w ramach miesiąca bibliotek szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Wszyscy obecni tego dnia uczniowie oraz nauczyciele włączyli się w akcję promującą czytanie i spędzali przerwy, czytając przyniesione z domu ulubione książki. Tego dnia książki towarzyszyły nam wszędzie, w klasach, w bibliotece, na korytarzach, a nawet na boiskach szkolnych, gdzie podczas lekcji wychowawczej czytało łącznie ponad 600 osób. Do akcji przyłączyli się również wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu, którzy czytali baśnie dzieciom z naszego przedszkola. Dziękujemy za wspólny czas ze słowem pisanym. Mamy nadzieję, że taka forma spędzania czasu podczas przerw międzylekcyjnych upowszechni się i uczniów z książką w ręce będzie jeszcze więcej.