Rok Szkolny 2022/2023
Artystyczny sukces :)

31 października w Warszawie zakończył się ogólnopolski konkurs plastyczny pod patronatem Fundacji Polskiej Grupy Energetycznej PGE „Spotkania ze sztuką”. Zadaniem uczestników było wykonanie interpretacji wybranego obrazu polskiego malarza znajdującego się w Muzeum Narodowym w Warszawie, Lublinie lub Krakowie. Jak wynika z protokołu konkursu podającego wyniki, do organizatora wpłynęła rekordowa liczba ponad 500 prac. Naszą placówkę reprezentowało 9 uczniów z klas 4 i 5, którzy zainspirowali się obrazami J.Matejki, J.Chełmońskiego, S.Wyspiańskiego i T.Makowskiego. Wśród nagrodzonych w kategorii kl.4-6 znalazły się nazwiska 2 uczennic z Zespołu Edukacyjnego nr 1 w Świebodzinie. Są to Marcelina Słota z kl.4a i Nadia Marczenia z kl.4d. Wszystkim uczestnikom reprezentującym naszą szkołę dziękujemy za zaangażowanie i przygotowanie pięknych, oryginalnych prac.

Zwycięzcom gratulujemyJ Opiekun plastyczny Urszula Sawicka