Rok Szkolny 2022/2023
„Sprzątamy dla Polski”

Zespół Edukacyjny nr 1 przystąpi do ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski”, która odbędzie się w piątek, 21 kwietnia na terenie całego kraju. Przedsięwzięcie organizuje Stowarzyszenie „Dla Polski”.

Celem akcji jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Patronat nad przedsięwzięciem objęli m.in. Prezes Rady Ministrów oraz Minister Edukacji i Nauki.

Nasi uczniowie wraz z opiekunami wyruszą w teren, by posprzątać porzucone śmieci na obszarach zielonych. Będzie to okazja do przypomnienia zasad prawidłowej segregacji śmieci. 22 kwietnia przypada Dzień Ziemi, dlatego niech każdy z nas zrobi w tych dniach coś na rzecz naszej planety i poszanowania bioróżnorodności gatunków. Wspólnie nieśmy wieść o tym, że małe czyny powtórzone po tysiąckroć potrafią przynosić ogromne zmiany!