Darmowe warsztaty programistyczne online

Z przyjemnością informuję o rozpoczęciu zapisów na #darmowe #warsztaty #programistyczne prowadzone przez Fundację Girls Code Fun w ramach projektu #SuperKoderzy Fundacja Orange. Warsztaty przeznaczone są dla uczniów klas IV-VI oraz VII-VIII. W trakcie 90 minutowych spotkań online młodsi uczniowie zaprogramują interaktywny quiz z wykorzystaniem Scratcha, a starsi – stronę internetową.
Zapraszam wszystkich zainteresowanych do zapisów za pośrednictwem formularza Google:
1) Uczniowie klas 4-6 – „Cyfrowe zdrowie – programujemy interaktywny quiz z wykorzystaniem Scratch”
liczba wolnych miejsc: 20.
⏰START: 30.11.2020 w godz. 16:00-17:30.
🗓 1 spotkanie: 90 minut (2x 45minut)
🔍 Lokalizacja: platforma ClickMeeting
📝Zapisz się: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd4Zy7Qtoex3x26n9JMh3qHe-2YTNZdrljNuZ8FCDcA2Yq4oA/viewform?fbclid=IwAR1Bfz3CjNN7Wur6WxgmhLM8LGQtj-Q-oDtOhNxlDO23yQIlZ8e5EqBX3rE

2) Uczniowie klas 7-8 – „Wirtualne podróże – tworzymy stronę internetową z wykorzystaniem HTML i CSS”
liczba wolnych miejsc: 20.
⏰START: 2.12.2020 w godz. 16:00-17:30.
🗓 1 spotkanie: 90 minut (2x 45minut)
🔍 Lokalizacja: platforma ClickMeeting

Dwa tygodnie przed rozpoczęciem warsztatów skontaktuję się z uczestnikami oraz prześlę wszystkie szczegóły organizacyjne 🙂
🎯1️⃣🟢Opis warsztatu dla klas 4-6💻📲🤖👨‍💻👩‍💻Warsztaty przeznaczone dla klas IV-VI, podczas których uczniowie stworzą interaktywny quiz z wykorzystaniem Scratcha. Warsztaty rozpoczną się od wprowadzenia do tematu dobrostanu cyfrowego – jak sprytnie korzystać ze smartfonów, żeby czuć się dobrze i mieć czas na swoje pasje. Kolejną częścią warsztatów będzie zaprojektowanie i zaprogramowanie quizu dla społeczności szkolnej, który będzie podpowiadał jak zadbać o swój cyfrowy dobrostan.

🎯2️⃣🔵Opis warsztatu dla klas 7-8💻📲🤖👨‍💻👩‍💻Warsztaty przeznaczone dla klas VII-VIII, podczas których uczniowie stworzą własne strony internetowe z wykorzystaniem HTML i CSS. Warsztaty rozpoczną się od wprowadzenia do tego w jaki sposób wyszukiwać w Internecie informacje o interesujących nas miejscach, wirtualnie zwiedzać muzea, czy znane zabytki. Kolejną częścią warsztatów będzie zaprojektowanie i stworzenie własnej strony internetowej z informacjami o wybranym miejscu lub atrakcji turystycznej.