Rozstrzygnięcie konkursu „Różaniec dla misji”

W październiku  br. odbył się szkolny konkurs: „Różaniec dla misji”. Organizatorem konkursu była Danuta Karbownik – nauczyciel religii w Zespole Edukacyjnym nr 1 w Świebodzinie wraz z Beatą Żurek i Jolantą Kwiecień.  Uczniowie wykonywali różańce, które mogliśmy oglądać w gablocie katechetycznej. Podziwiamy mnogość pomysłów i szeroką gamę kolorów!  W konkursie wzięło udział  44 uczniów.

Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach wiekowych. Oto laureaci:

1. Kornelia Górka – kl. 1b – 1 miejsce
  2. Agata Barna – kl. 2a – 2 miejsce
  3. Franciszek Martyn – kl. 3a – 3 miejsce
  4. Marcelina Nowak – kl. 1a – 3 miejsce
  1. Kornelia Tywoniuk – kl. 4b – 1 miejsce
  2. Szymon Parmonik – kl. 6a – 2 miejsce
  3. Aleksander Antonishchak – kl. 5b – 3 miejsce

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a najlepsi nagrody. różańce papieskie poświęcone przez samego Papieża Franciszka na audiencji generalnej w Watykanie oraz obrazek- replika ikony Matki Bożej Częstochowskiej.
Różańce  wykonane przez uczestników zostaną przekazane na misje. Wszystkim biorącym udział bardzo dziękujemy za zaangażowanie, gratulujemy pomysłowości i pracowitości.  Podziękowania składamy również rodzicom, którzy tak dzielnie wspierali swoje dzieci w przygotowaniu prac.
Dziękujemy także uczniom klas 7 i 8 za przygotowanie ilustracji i rozważań tajemnic różańcowych, które uświetniły naszą katechetyczną gazetkę.