Rok Szkolny 2022/2023
Karta rowerowa w naszej szkole

Uczniowie klas czwartych systematycznie utrwalali przepisy ruchu drogowego na zajęciach technicznych. Zwieńczeniem tych lekcji był egzamin na kartę rowerową.
W pierwszym etapie uczniowie zmagali się z testem teoretycznym, który obejmował zagadnienia ze znajomości znaków drogowych, określania pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach, przepisów dotyczących rowerzystów oraz udzielania pierwszej pomocy. W dniu 17 maja 2023 r. miał miejsce drugi etap egzaminu na kartę rowerową. Część praktyczna odbyła się na szkolnym mini miasteczku ruchu drogowego pod nadzorem funkcjonariuszy policji KPP w Świebodzinie. Stresu było co niemiara! Wysoki poziom umiejętności jazdy na rowerze oraz solidna wiedza teoretyczna, pozwoliły wszystkim uczniom zdać egzamin.
Gratulujemy kolejnym uczestnikom ruchu drogowego, którzy wkrótce otrzymają swoje pierwsze „prawa jazdy”.
Bezpiecznej drogi
Opiekun: Karolina Szałaśna