Rok Szkolny 2022/2023
,,Przedszkolacy odkrywają ważne instytucje w Świebodzinie”

Ostatni tydzień maja w obfitował w wycieczki do ważnych instytucji w naszym mieście. 22 maja dzieci z grupy Konstruktorów i Odkrywców uczestniczyły w koncercie w Szkole Muzycznej. Uczniowie tejże szkoły prezentowali utwory muzyczne na fortepianie, flecie, skrzypcach, akordeonie. Przedszkolacy byli pod wrażeniem gry na instrumentach swoich starszych kolegów. Z zaciekawieniem podziwiały nową salę koncertową. Inspirująca wycieczka do Szkoły Muzycznej stanie się zapewne inspiracją do podjęcia nauki gry na instrumencie i rozwijania swoich zainteresowań muzycznych.
Na następny dzień zwiedzaliśmy Straż Pożarną. Dzieci nie tylko miały możliwość zobaczenia z bliska samochodów ratowniczych, ale również na moment poczuć się strażakiem siadając do wozu strażackiego, wkładając hełm lub ubranie ochronne. Pan przewodnik w ciekawy sposób przybliżył wiedzę o pracy strażaka.
Podsumowując obie wycieczki: dzieci zdobyły doświadczenia, wiedzę i dokonały wiele ciekawych i ważnych spostrzeżeń.