Rok Szkolny 2022/2023
„Olimpiada Sportowa Przedszkolaków”

Dnia 25.05.2023r. na Hali Sportowej w Świebodzinie odbyła się Olimpiada Sportowa Przedszkolaków pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta. Organizatorem imprezy było Publiczne Przedszkole nr 3 w Świebodzinie. W Olimpiadzie uczestniczyły przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 1 w Świebodzinie, Publicznego Przedszkola nr 3 w Świebodzinie, Publicznego Przedszkola nr 4 w Świebodzinie, Publicznego Przedszkola nr 5 w Świebodzinie, Publicznego Przedszkola nr 6 w Świebodzinie, Publicznego Przedszkola nr 7 w Świebodzinie, Przedszkola przy Szkole Podstawowej w Gościkowie, Przedszkole w Neuenhagen bei Berlin oraz nasze Przedszkole nr 8. Dzieci z grupy Poszukiwacze z przyjemnością reprezentowały „Naszą Ósemkę”. Celem Olimpiady było rozwijanie sprawności ruchowej, kształtowanie formy rywalizacji sportowej z zachowaniem zasady fair-play. Ponadto integracja dzieci z przedszkoli, a przede wszystkim przeżycie miłych chwil w gronie przedszkolaków. Olimpiada miała siedem konkurencji sportowych i była bardzo dobrze zorganizowana. Zawody budziły wśród dzieci wielkie emocje. Nasze przedszkolaki wróciły szczęśliwe, z nowymi doświadczeniami zajmując VI miejsce. Poszukiwacze dali z siebie wszystko, zarówno w roli zawodników jak i kibiców. W przerwie między ogłoszeniem wyników Olimpiady, dzieci z PP 3 przygotowały dla wszystkich przedszkolaków pokazy taneczne i zabawy ruchowe przy muzyce. Na koniec Olimpiady wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale, puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci nowych zabawek i gier.

Publiczne Przedszkole nr 8