„Dzień Dziecka na sportowo w PP 8”

W dniu 01 czerwca w Publicznym Przedszkolu nr 8 świętowaliśmy Dzień Dziecka. Jest to szczególny dzień, w którym dzieci oczekują przyjemności, łakoci, prezentów, organizacji imprez i większej swobody. To wszystko czekało na naszych milusińskich już od samego rana w przedszkolu. Były tańce, zabawy z chustą animacyjną, kolorowe balony, bańki mydlane, konkurencje sportowe. Z okazji Dnia Dziecka naszych przedszkolaków odwiedził radny Sejmiku Wojewódzkiego Pan Zbigniew Kołodziej, który pogratulował naszej placówce zajęcie 1 miejsca w powiatowym konkursie w kategorii: „Przedszkole Roku” i wręczył dzieciom upominki.

Dużą atrakcją były odwiedziny strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzinie, którzy rozegrali z naszymi dziećmi mecze piłkarskie. Każda grupa miała okazję popisać się umiejętnościami gry w piłkę nożną, a potem obejrzeć z bliska stojący na placu wóz strażacki. Stoiska sportowe: wyścig w workach, rzuty do celu, bieg z przeszkodami, przeciąganie liny, rzut rzutkami magnetycznymi do tarczy, nawlekanie rolek na sznurek, pozwoliły dzieciom wykazać się niezwykłą sprawnością i wywołały wiele pozytywnych emocji. Po obiedzie dzieci zjadły lody zakupione przez Radę Rodziców. Był to dzień pełen wspaniałych niespodzianek, radości, wrażeń i na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych milusińskich.

J. Świostek PP8