Rok Szkolny 2022/2023
Zajęcia o oszczędzaniu dla klas 1-3

W kwietniu 2023 roku odbyły się zajęcia o oszczędzaniu dla klas 1-3. W tym dniu przybyły do nas Panie z banku PKO Bank Polski, które w przyjazny sposób dla naszych młodszych uczniów opowiedziały, czym jest oszczędzanie i jak w łatwy oraz prosty sposób można trochę zaoszczędzić. Zostały przybliżone możliwości założenia konta SKO- Szkolnej Kasy Oszczędności, które prężnie działa w naszej szkole już od kilku lat. Każdy mógł też opowiedzieć o swoich marzeniach i możliwościach ich spełnienia- czy trzeba do tego nakładu pieniężnego, czy też nie. Dowiedziały się także, czym jest kredyt, rata i dług. Dodatkowo dzieci mogły poznać odpowiedź na pytania „Skąd się biorą pieniądze?”. Pomimo tak młodego wieku, uczniowie wykazali się bogatą wiedzą w tym zakresie.

W podziękowaniu za udział, uczniowie otrzymali nagrody, a Panie prowadzące dyplom- podziękowania.

M. Chorążyczewska, M. Suchta- opiekunowie SKO