Rok Szkolny 2022/2023
Sukcesy w Konkursach Geograficznych

„Rekordy Ziemi”🏆
16.05.2023 r. na długiej przerwie odbył się konkurs geograficzny : „Rekordy Ziemi. Uczestnicy w ciagu długiej przerwy, odpowiadając na 15 pytań musieli wykazać się znajomością mapy świata i rekordów naszej planety.
I miejsce zajęła Julii Wolin z klasy 8b,
II miejsce Weronika Radkiewicz z klasy 8b i Michalina Bińczycka z klasy 8c.
Serdecznie gratulujemy !
II Ogólnopolski Konkurs Geograficznym MappLab.🏆
Organizatorem konkursu był MappLab wraz ze stroną mapplab.pl oraz profilu na Facebooku MappLab działający w ramach Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości „Twój StartUp” atlas internetowy
Konkurs dla szkół podstawowych prowadzony był w dwóch kategoriach : infografika, multimedialna. Należało stworzyć prace wykorzystując zasoby atlasu internetowego.
Celami konkursu było : promowanie geoinformacji wśród młodzieży w szkołach podstawowych w Polsce oraz nauczycieli, zachęcanie młodych ludzi do poszerzania wiedzy geograficznej, wspieranie nauczycieli geografii w edukowaniu na temat GIS w szkole, wyposażenie uczniów w podstawowe umiejętności obsługi map internetowych, pogłębianie wiedzy z zakresu geografii Polski i świata.
Uczniowie naszej szkoły przygotowali prace z kategorii infografika. „Fauna Australii” Marcel Piechowicz. „Wulkany Islandii” Dawid Kuntowski.
Dziękujemy za uczestnictwo w konkursie !