Rok Szkolny 2022/2023
EMOCJE I ODDECH

29 maja w auli naszej szkoły odbyły się  warsztaty dla rodziców i dzieci z Publicznego Przedszkola nr 8.  Była to okazja do spotkania ze specjalistami zatrudnionymi w naszym Przedszkolu.

Spotkanie rozpoczęła pani Marta Kacperska, która przygotowała prezentację dotyczącą roli ćwiczeń oddechowych w terapii logopedycznej. Później wszyscy uczestnicy  wzięli udział w rozgrzewce oddechowo-ruchowej prowadzonej przez  panią Karolinę Ruczewską – Wolin. Kolejno pani Karolina Kwaśniewska – Towściuk przygotowała z dziećmi słoiki emocji.

Na zakończenie uczestnicy wspólne przygotowali zabawki oddechowe. Nad przebiegiem tej części warsztatów czuwała pani Hanna Święcicka.

Spotkanie było zachętą do uczenia się przez zabawę. Służyło poszerzeniu wiedzy w zakresie profilaktyki i terapii oddechu. Nieprawidłowy zespół oddychania przez usta dotyczy bowiem wielu dzieci. Zadaniem warsztatu było wskazanie, w jaki sposób uruchomić i utrwalić prawidłowe wzorce oddechowe w celu poprawy jakości życia fizycznego, psychicznego i relacji społecznych.

Cieszymy się, że było z nami tak wielu rodziców, dziękujemy im za wspólnie spędzony czas.