Rok Szkolny 2022/2023
Program „Zielona szkoła, zielone przedszkole”

W roku szkolnym 2022/2023 nasz Zespół brał udział w akcji edukacyjno-konkursowej „Zielona szkoła, zielone przedszkole”, która miała na celu zwiększenie świadomości dzieci w zakresie selektywnej zbiórki odpadów, w tym pokazanie korzyści płynących z segregacji poszczególnych frakcji odpadów oraz recyklingu. Uczniowie od października 2022r. do maja 2023r. zbierali m.in. makulaturę, butelki PET, baterie czy zużyte telefony. Uczestniczyli także w licznych działaniach związanych z realizacją projektu takich jak: zajęcia i programy edukacyjne, akcji Sprzątamy dla Polski, konkursie plastycznym Wiedzą dzieci, jak segregować śmieci. Dzięki prowadzonym działaniom nasza szkoła otrzymała tytuł Laureata Edukacji o Segregacji, a najbardziej zaangażowane dzieci uczestniczyły w pikniku ekologicznym zorganizowanym przez Celowy Związek Gmin CG-12. Podczas imprezy plenerowej przedszkolaki oraz uczniowie oglądali spektakl pt. „Aladyn – na ratunek światu”, podziwiali wystawy, brali udział w warsztatach papierniczych oraz grach i zabawach edukacyjnych.
Dzieci z naszego Zespołu pokazały, iż temat ekologii nie jest im obcy i obojętny. Podjęte przez nich działania pozwolą zmieniać świat na lepszy, a przede wszystkim bardziej czysty.