Rok Szkolny 2022/2023
,,Przedszkolaki poznają zawody”

Na przełomie maja i czerwca wszystkie grupy przedszkolne odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Świebodzinie. Wycieczki odbywały się w wyznaczonym terminie. Dzieci ubrane w odblaskowe kamizelki pokonały drogę, by zapoznać się z pracą policjantów. Zwiedziły różne pomieszczenia, dowiedziały się, do czego służy lustro weneckie, miały możliwość obserwacji policjantów podczas przyjmowania zgłoszeń oraz siedziały za kierownicą samochodów policyjnych. Przypomniały sobie numery alarmowe oraz sposób prowadzenia rozmowy z dyspozytorem w sytuacji zagrożenia.

Kolejną, bardzo ważną wizytą była wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzinie. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób strażacy ratują życie ludzi i zwierząt. Przedszkolaki były pod ogromnym wrażeniem wyposażenia wozów strażackich oraz wiedzy, jaką muszą posiadać strażacy. Dzieci z grupy Badacze i Tropiciele zapoznały się również z wyposażeniem karetki pogotowia ratunkowego i poznały zawód ratownika medycznego.

Obie wycieczki były bardzo ważne. Dzieci uświadomiły sobie jak ważna, potrzebna i niebezpieczna jest praca policjantów, strażaków i ratowników.

DZIĘKUJEMY!!!

Dzieci wraz z wychowawczyniami z PP nr 8 w Świebodzinie.