„Sprzątanie świata łączy ludzi”

W TYM ROKU PO RAZ 30. WYRUSZAMY, BY POSPRZĄTAĆ POLSKĘ!

15.09.2023-17.09.2023r.

„Sprzątanie świata łączy ludzi”

– pod takim hasłem odbywa się tegoroczna Akcji Sprzątanie Świata.

„Sprzątanie Świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nie śmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Z tej okazji nasza szkoła ogłasza konkursy:

1. Zdjęcia posprzątanego fragmentu najbliższej okolicy.

Widzisz wokół siebie jakieś dzikie wysypisko? Zrób zdjęcie tego miejsca przed i po sprzątaniu. Na zdjęciu umieść ilość zebranych śmieci. Zdjęcia wyślij poprzez platformę TEAMS na prywatny czat do pań Eweliny Pałetko-Koloskiej lub Karoliny Stróżyk. Na rezultaty Waszej pracy czekamy do 29.09.23 r. POWODZENIA!!!

1. „Sprzątanie świata łączy ludzi”

Wykonaj plakat  z hasłem tegorocznej akcji. Technika wykonania dowolna. Mogą to być formaty A2,A3,A4. Oceniana będzie pomysłowość, oryginalność, staranność wykonania. Najlepsze prace zostaną nagrodzone. Prace przyjmuje pani Małgorzata Kowalczuk w sali nr 18.  Na prace czekamy do 26.09.23 r. POWODZENIA!!!

3.„Drugie życie odpadów”

Konkurs techniczny. Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza! Wykorzystaj materiały wtórne oraz ekologiczne do wykonania przedmiotów/eksponatów przydatnych do użytku w życiu codziennym. Jury oceni wartość artystyczną prac, wkład pracy włożonej w ich wykonanie, pomysłowość autora oraz zgodność tematu pracy z tematem przewodnim konkursu. Prace przyjmuje pani Ewelina w sali nr 14 lub pani Karolina w sali nr 15. Na prace czekamy do 29.09.23 r. POWODZENIA!!!

PAMIĘTAJMY: „Ziemi nie dziedziczymy po naszych rodzicach, pożyczamy ją od naszych dzieci.”