Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

Po raz kolejny uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w Światowym Dniu Pierwszej Pomocy, który corocznie obchodzony jest w drugą sobotę września. Podczas zajęć dzieci przypomniały sobie podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy, a poprzez wykonywanie ćwiczeń interaktywnych utrwaliły numery alarmowe. Uczniowie mieli także możliwość obejrzenia filmów edukacyjnych oraz rozwiązywania łamigłówek. Zdobytą wiedzę wykorzystali w praktyce, wykonując podczas przerw ćwiczenia z użyciem fantomów. Świetnie poradzili sobie z poszczególnymi zadaniami, szerząc przy tym ideę przyświecającą temu dniu. Dzięki podjętym działaniom uczniowie doskonale wiedzą, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy oraz promowanie właściwych postaw.

Za przygotowanie przeprowadzenie akcji były odpowiedzialne Panie: E. Ambroży, J. Mickaniec,        A. Odwarzny-Malinowska, M. Suchta.