Dzień Drzewa

„ Drzewa na Ziemi są czasu szmat,

ponoć czterysta milionów lat.

Każde jest tlenu producentem,

dwutlenku węgla konsumentem.

Las, który jest ich zbiorowiskiem,

jest też niezbędnym środowiskiem

życia tysięcy różnych roślin,

ptaków i zwierząt większości.

Lasy wilgotność wciąż regulują,

w ten sposób klimat stabilizują…”

Co roku 10 października obchodzony jest międzynarodowy Dzień Drzewa, który polega na sadzeniu drzew.  Dlatego i w naszej szkole zaplanowaliśmy szereg działań związanych z celebracją tego święta. Kółko ekologiczne oraz klasy IV przygotowały plakaty nt. funkcji drzew, które ozdobiły hol szkoły. Pozyskaliśmy sadzonki drzew od zaprzyjaźnionego leśniczego, które posadziliśmy na terenie naszej szkoły. Do alejki młodych drzewek, złożonych z lip, dębów, olch i świerków dosadziliśmy buki. Poznaliśmy zasady sadzenia drzew oraz ich pielęgnacji. Odwiedził nas również leśniczy pan Tomasz Retkowski, który opowiadał nam o warstwach lasu oraz jego funkcjach. Rozpoznawaliśmy różne gatunki drzew iglastych i liściastych.

Za ten wspaniały, wspólny czas serdecznie dziękujemy!!!